Velitelství vojenské akademie 1934 - 1939
Prostory, ve kterých byla umístěna pracovna velitele akademie a kanceláře jeho velitelství, dnes patří k nejreprezentativnějším místnostem velitele 7. mechanizované brigády.
Jaromír Zahálka na ně vzpomíná:
"Pamětní deska měla být původně umístěna na rizalitu vedle vstupní brány. Dotaz na můj názor jsem zodpověděl v tom smyslu, aby byla pamětní deska odhalena přímo pod okny Zahálkovy velitelské pracovny, nacházející se v prvním patře střední budovy. Tak se stalo, že se dnes nachází mezi okny někdejší důstojnické jídelny, která - jak jsem se přesvědčil - funguje vlastně dodnes.
Do otcovy kanceláře, propojené dveřmi s velitelským reprezentačním salonem (dnes snad knihovna), kde se odehrávala přijetí hostů VA, ale také velitelské raporty spojené s pochvalami za úspěšnost i udílením trestů za vážnější poklesky akademiků i ostatních příslušníků VA, jsem občas po večerech chodil za tátou se svým učivem k raportu osobně.
Ve velitelském sále u svých stolů v okenních výklencích pracovali pobočník velitele a duše velitelství, škpt. Rudolf Řípa se svým podřízeným praporčíkem Něničkou a občanskou sekretářkou velitelství a výbornou stenotypistkou, slečnou Mohelnickou.
Po roce 1945 byla v sále zřízena Zahálkova pamětní síň, v dalších rocích poúnorové doby zrušena."
Nynější podoba velitelské pracovny a velitelského sálu